Menu

20 marca 2013

Dabur, Vatika, Enriched Coconut Hair Oil (Wzbogacony olej kokosowy do włosów)


O producencie

Dabur India Limited. Producent kosmetyków i preparatów zdrowotnych o międzynarodowym zasięgu - branża FMCG. Produkty oferowane są pod kilkoma markami. Produkcja oparta jest na naturalnych składnikach - znanych w ayurwedzie.


Opis producenta

Jest to olej kokosowy wzbogacony ekstraktami z amli, cytryny i henny oraz 6 innych ajurwedyjskich ziół. Vatika to unikalna, naturalna receptura, która powoduje głębszą penetrację oleju aby włosy i skóra głowy były nawilżone i zdrowe. Olejek zawiera: Cytryna reguluje wydzielanie sebum oraz przeciwdziała łupieżowi. Henna wraz z innymi ziołami otula włos chroniąc przez zewnętrznymi zanieczyszczeniami oraz podkreśla kolor włosów. Amla wzmacnia włosy od korzenia aby były zdrowe i lśniące.
Opakowanie

Moją Vatika jest 150ml buteleczka o pastelowo, zielonym kolorze. Opakowanie jest dosyć twarde i trwałe, nakrętka wiele już wytrzymała, ale kompletnie niepraktyczne o czym w następnym punkcie.


Konsystencja i zapach

Zapach jest boski kokosowo owocowy mniam, mniam. Konsystencja, właśnie ona prowiduje cały problem. Olejek kokosowy w temperaturze pokojowej jest w stanie stałym, co kompletnie uniemożliwia wydobycie go z butelki. Ja mój olejek podrasowałam o czym w następnych postach J.

Tak wygląda olejek po rozpuszczeniu i przelaniu dla wygody do pudełka.

Tak wygląda rozpuszczający się olejek

Zastosowanie

Olejek uniwersalny.. Używam do demakijażu, szczególnie oczu, jako, że pianka SkinFood się do tego nie nadaje o czym pisałam tutaj Klik Klik. Olejek oczywiście używam na włosy oraz do masarzu, an dłonie i ciało. Wszędzie sprawdza się wyśmienicie.


Skład

Coconut oil (Cocos nucifere oil), Neem (Azadirachta indica Leaf extract), Brahmi (Centella asiatica Plant extract), Fruit extracts of Amla Bahera and Harar (extracts of Emblica officinalis, Terminalia belirica and Terminalia chebula), Kapur kachri (Hedychium spicatum rhizome extract), Henna (Lawsonia inermis leaf extrac), Milk (lac), Rosemary oil (Rosmarinus officinalis oil), Lemon oil (Citrus limonum oil), TBHQ (T-Butyl Hydroquinone), Fragrance


Dostępność i cena

Olejek można kupić na Ebayu, Allegro i w indyjskich sklepach. Mój kosztował mnie około 2 euro.


Podsumowanie

Kocham olejek za wszechstronne zastosowanie. 
Stosuje jako pierwszy etap demakijażu oczu, jako olejk na noc na twarz sprawdza się wyśmienicie. 

Masaż nim to czysta aromaterapeutyczna przyjemność. 

Moje włosy go kochają, nakładam go na noc, a rano zmywam delikatnym szamponem. Włosy są po nim mięciusie, sypkie i puszyste, cały dzień mogę chodzić i się macać po kąłczkach J

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...