Menu

5 października 2014

Jak zapobiec kupowaniu śmieciowego jedzenia?

Cześć Robaczki!

Dzisiaj szybko i do rzeczy, czyli parę trików jak nie kupować śmieciowego jedzenia. Jeśli chcecie poczytać parę moich sposobów to zapraszam!


Nigdy nie chodźcie na zakupy głodni!

Jak jesteśmy głodni, to chcemy coś szybko ,,wrzucić na ruszt’’, co najczęściej oznacza, że wybierzemy coś co da nam szybkiego kopa energii, czyli węglowodany… Nic w tym złego, ale wierzcie mi nasze oko szybciej spoglądnie na chipsy i gotowe kanapki niż jabłko, czy banana.Noś ze sobą zestaw ratunkowych przekąsek.

Jeśli tak jak ja wpadacie na zakupy po pracy to warto coś przekąsić zanim tam wpadniecie. Banan, czy jabłko, albo smoothie (ja swoje wcześniej przygotowuje i trzymam w pracy w lodówce) pozwoli wam spokojnie zrobić zakupy, wrócić do domu i zjeść pełnowartościowy posiłek.Czytajcie etykiety.

Zjadę sobie sprawę, że większość osób nie zna się na składnikach żywnościowych, dlatego polecam aplikacje na smartphona e-foods Klik Klik. Jak zaczniecie czytać składy to się nieźle zdziwicie np. że wasz ulubiony jogurt extra fitness ma 3 rodzaje cukrów i słodzików, że w musie gruszkowym na pierwszym miejscu jest jabłko i cukier itd.Na zakupy zawsze chodź z listą.

Dużo łatwiej jest robić zakupy, gdy mamy konkretna listę. Pisząc konkretną listę mam na myśli produkty potrzebne nam do przyrządzenia najbliższych posiłków. Jeśli rozpiszecie sobie plan an 2-3 dni co chcecie gotować lub brać do pracy łatwiej będzie wam robić taką listę i kupicie tylko to co potrzebujecie,a nie to co lubicie aby się objeść J
Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na minimalizacje kupowania niepotrzebnego, niezdrowego jedzenia?

Całuski

K.

1 komentarz:

  1. Zawsze się staram chodzić z listą i czytać etykiety;) I tak jak piszesz w czasie głodu sięgam po jabłko, maślankę czy własnoręcznie zrobioną kanapkę - w miarę możliwości jak najzdrowszą.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...