Menu

26 lutego 2013

Lush, American Cream (Uniwersalna odżywka do włosów)


Opis producenta

Odżywka o podwójnej mocy działania. Nadaje włosom miękkość i gładkość. Kusi wspaniała mieszanką zapachową powstałą z połączenia miodu, wanilii, truskawek i pomarańczy.


Opakowanie

Jak każdy produkty z zakresu szamponów, żeli i odżywek, American Cream przychodzi do nas w trzech pojemnościach 100ml, 250ml, 500ml butelkach. Jak już wspomniałam przy szamponie Rehab (Kilk Klik), mała buteleczka jest sztywna i kiepska w użytkowaniu, ale większe są wygodne. Dozownik jest dobry a zakrętka trwała.

Konsystencja oraz zapach

Odżywka jest dość rzadka, trzeba uważać jak się ją wyciska z butelki, bo może spływać z dłoni. Ma lekką, lejącą się konsystencję. Na włosach wydaje się tak lekka jakby jej nie było, stąd często używany jej za dużo. Zapach dla mnie to miód i wanilia.

Działanie

Odżywka jest lekka, nie obciąża moich piórek. Polecam ją dla posiadaczek cienkich, zdrowych włosów, również przetłuszczających się. Nie poradzi sobie z suchymi, zniszczonymi włosami.

Skład

Honey Water (Mel, Aqua) , Vanilla Pod Infusion (Vanilla planifolia) , Propylene Glycol , Fresh Oranges (Citrus dulcis) , Cetearyl Alcohol (&) Sodium Lauryl Sulfate , Fresh Strawberries (Fragaria vesca) , Perfume , Lanolin , Cetrimonium Bromide , Cetearyl Alcohol , Vanilla Absolute (Vanilla planifolia) , Clary Sage Oil (Salvia sclarea) , Lavender Oil (Lavandula hybrida) , Benzoin Resinoid (Styrax benzoin)

Dostępność i cena

Można ją kupić w sklepach stacjonarnych Lush, online w Lush, Ebay oraz Allegro. To jedna z najtańszych odżywek, ale słabo wydajna. Ceny można sprawdzić tutaj: Klik Klik

Podsumowanie

Lubię tą odżywkę za lekkość i nieobciążanie. Nadaje się na ostatnie O w OMO przy moich zdrowych, cienkich, przetłuszczających się włosach. Jest wystarczająco mocna, aby rozczesać włosy po myciu, ładnie pachnie i jest tania. Na pewno jeszcze po nią kiedyś siegnę :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...