Menu

6 kwietnia 2013

DIY Cukrowy peeling do ust


Zima to niezbyt dobry czas dla mojej skóry twarzy, włosów oraz ust. O włosach już było teraz będzie o ustach. Wiele miesięcy temu kupiłam sobie cukrowy peeling Lusha Bubblegum Scrub Klik Klik. Był fajny, ale większośc zjadłam niż zużyłam :)

Scrub się skończył, a usta jak się przyzwyczaiły do niego to zatęskniły. Stwierdziłam, że taniej i szybciej będzie zrobić samej peeling, w końcu do lusha mam całe miasto do przebycia, a mnie w taką pogodę się nie chce :)Co nam będzie potrzebne?
Cukier 
Miód
Olejek
Pudełko, słoiczekTak wygląda mój drobny cukier trzcinowy

Miód akacjowy


Tytułem wstępu

Ja użyłam cukru brązowego, trzcinowego. Raczej nie polecam zwykłego, bo będzie za gruby i zbyt ostry. Miód można użyć jaki się chce, ale najlepiej taki płynny i smaczny. Do mojego skrubu dodałam troszkę olejku migdałowego aby wszystko łatwiej było wymieszać, ale nie jest to konieczne, jeśli mód jest płynny.Jak wykonać?

Łyżeczkę cukru połączyć z łyżeczką miodu oraz paroma kroplami olejki. Całość wymieszać, ja do tego użyłam patyczka po lodach. Wszystko przelać, przełożyć do pudełka, słoiczka.Użytkowanie

Odrobinę peelingu biorę na palec i delikatnie rozsmarowuje, pocieram o usta. Po takim peelingu używam olejku, pomadki aby moje świeżo speelingowane usta zostały dobrze odżywione. Taki zabieg powtarzam wg potrzeb. Na początku codziennie, teraz parę razy w tygodniu.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...