Menu

22 lutego 2013

Lush, New Shampoo Bar (Szampon w kostce przecie wypadaniu wlosów)



Opis Producenta

Stymulujący korzenny szampon w kostce przeznaczony dla zmęczonej skóry głowy oraz włosów nadmiernie wypadających.
W czasie stresu lub zmian hormonalnych jak np. ciąża i okres połogu - twoje włosy mogą zacząć nadmiernie wypadać. Zazwyczaj jest to tylko czasowe aczkolwiek bardzo uciążliwe. New Hair Shampoo Bar jest właśnie przeznaczona na takie sytuacje. Zrobiona jest olejków eterycznych pozyskanych z wawrzynu, goździków i cynamonu żeby stymulować skórę głowy i zachęcić mieszki włosowe do działania. Odżywcze połączenie rozmarynu i pokrzywy nadaje włosom blask.
Źródło wizaż.pl




Opakowanie

Można dokupić metalowe opakowanie do przechowywania kostki.

Konsystencja i zapach

Szampon jak sama nazwa mówi jest ,,solid’’, czyli jest w stanie stałym, to okrągła kostka w kształcie ciasteczka J . Szampon świetnie oczyszcza z olejów, jest średnio mocny, posiada SLS, ale nigdy mnie nie podrażnił, ma dużo ekstraktów oraz olejków. Jest niesamowicie wydajny! To aż straszne, po 2 miesiącach użytkowania prawie go nie ubyło, to jest plus i minus… bo mnie się już znudził J




Zastosowanie

Szampon jest łatwy w użytkowaniu. Wystarczy kostkę lekko zmoczyć, jak mydło, powstała w ten sposób piane rozprowadzić na włosach i nią myć. Mój ulubiony sposobów zastosowania tego szamponu to OMO lub OM (więcej tutaj Klik Klik). Włosy pomimo, że są dobrze oczyszczone to nie są nie skrzypiące i szorstkie, może po zastosowaniu bez odżywki są lekko szorstkie ale tylko minimalnie. Włosy po myciu pozostają błyszczące i sypki. Niestety nie zauważyłam przyspieszenia porostu, nic na moje włosy nie działa L. Co do wypadania to nie borykam się z tym problemem, ale na pewno nie zaszkodził, co najwyżej lekko pomógł.

Skład

Sodium Lauryl Sulfate, Nettle and Peppermint Infusion (Urtica Dioica and Mentha Piperita), Glycerine, Nettle Absolute (Urtica Urens), Rosemary Absolute (Rosmarinus Officinalis), Bay Oil (Pimenta Acris), Clove Bud Oil (Eugenia Caryophyllus), Cinnamon Leaf Oil (Cinnamomum Cassia), *Cinnamal, *Eugenol, *Benzyl Benzoate, *Limonene, *Linalool, Colour 73360, Cinnamon Stick (Cinnamomum Cassia)

Dostępność i cena

Produkty Lush są dostępne online na ich stronie oraz w sklepach Lush, Ebayu i Allegro. Cenę uważam, za przystępną, coś około 7-8 euro, a szampon jest bardzo wydajny.

Podsumowanie

Fajny szampon jako szampon do zmywania olei. Bardzo podoba mi się forma kostki, gdyż nadaje się na podróż w bagażu podręcznym. Cena i wydajność WOW.
Po użyciu tego szamponu mam ochotę spróbować innych produktów Lush w formie kostek, mydełek… na przykład odżywek i dezodorantów.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...