Menu

30 maja 2013

Delia, Dermo System, Hypoalergiczny żel do mycia twarzy i demakijażu

Jako posiadaczka cery mieszanej, przesuszonej do tego lekko naczyńkowej i atopowej bardzo zainteresowałam się poniższym żelem. Ma niezłe recenzje na wizażu Klik Klik, oraz przystępną cenę, czy się u mnie sprawdzić o tym poniżej.

Obietnice producenta:

Innowacyjny produkt doskonale oczyszcza skórę twarzy i zmywa makijaż, zapewniając optymalny i długotrwały poziom nawilżenia oraz zwiększając jej elastyczność. Dodatkowo działa antyseptyczne i przeciwzapalnie oraz łagodzi podrażnienia naskórka. Idealny dla osób o wrażliwej skórze, które nie wyobrażają sobie codziennej pielęgnacji twarzy bez użycia wody. Produkt hypoalergiczny, nie zawiera alergenów i sztucznych barwników. Opakowanie

Żel zakupimy w bardzo estetycznym opakowaniu z pompką o pojemności 210ml.  Całość jest przeźroczysta o lekko błękitnym zabarwieniu. Pompka jest niezawodna i dozuje dokładnie produkt, może odrobinę za dużo, ale nie przyczepiałabym się za bardzo.
Konsystencja i zapach

Żel jest dosyć gęsty, nie spływa z ręki, ale na mokrej dłoni lekko się ślizga. Dobrze się rozprowadza na dłoni oraz twarzy i lekko pieni. Praktycznie bez zapachowy co mi się podoba J najbliżej mu do świeżego arbuza, ale bez cukrowego zapachu.
Wydajność:

Żel ze względu na swoją gęstość i lekkie pienienie się jest bardzo wydajny. Ciężko sięgnąć dna.


Zastosowanie

Żel ma oczyszczać twarz i zmywać makijaż. Daje sobie rade z podkładem i pudrem. Niestety nie stosowałam z BB, a jak wiadomo one są odporniejsze. Dobrze zmywa tusz, oczywiście potrzebne są poprawki bo przy zamkniętych oczach nie domywałam ,,pandy’’ pod oczami. Nie wiem czy daje sobie rade z wodoodpornymi tuszami lub eyelinerami bo takowych nie używam (nawet w mojej krainie deszczowców).


Skład

Ponieważ słynę z lenistwa wycięty z opakowania.
Wysuszanie i podrażenie

I tu taj zaczynają się schody. Pomimo świetnych recenzji na wizażu od inookiej (Klik Klik) oraz idali (Klik Klik) mnie zarówno strasznie wysuszył jak i podrażnił mi oczy. Moja skóra po nim wołała o pomstę do nieba! Skóra była napięta, sucha i naciągnięta, a oczy podrażnione.Dostępność i cena

Dostępny przede wszystkim w drogerii natura, których jak na.#$%^ J. Często spotykany w małych sklepikach i kioskach kosmetycznych. Cena baaardzo konkurencyjna 6-8 złotych.Podsumowanie

Żel ma mnóstwo wielbicielek i niech tak zostanie, ale u mnie został skreślony z listy raz na zawsze. Próbowałam dać mu szanse parę razy, ale nic z tego. Pół jego opakowania została wykorzystana do mycia rąk czego nie żałuje, a opakowanie… coż fajne jest do czegoś na pewno się przyda.

Co do obietnic producenta (wg. mnie):
Oczyszczanie/demakijaż 4/5
Nawilżanie 0/5
Działanie przeciwzapalne N/A
Łagodzi podrażnienia 0/5
Nadaje się do skóry wrażliwej 0/5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...