Menu

5 maja 2013

Dabur Vatika Coconut vs Sesa Oil


Dabur Vatika Coconut Oil oraz Sesa Oil są na dzień dzisiejszy moimi dwoma ulubionymi olejkami do włosów. Moje włosy je po prostu kochają.

www.sklepy24.pl

Nie będzie to typowa recenzja porównawcza wyłaniająca zwycięzcę, ale taka zaznaczająca typowe właściwości danego produktu oraz różnice między nimi.


Konsystencja

Obydwa olejki mają w skaldzie jako podstawę olejek kokosowy, który jest w temperaturze pokojowej w stanie stałym, dlatego też należy przygotować się na to, że olejki są baaardzo gęste. Z tych dwóch znacząco bardziej łatwy w użytkowaniu jest olejek Sesa. Sam w sobie da się spokojnie wycisnąć w opakowania i użyć. Olejek Vatika jest bardzo gęsty i należy go wcześniej podgrzać. Vatika nawet po wymieszaniu na ciepło z olejkiem migdałowym wciąż była bardzo gęsta.


Opakowanie

Wyciągnięcie Vatiki z 150ml opakowania graniczy z cudem! Musiałam albo ściskać pudełko zębami (wiem połamie je…), albo o kant zlewu… albo spędzić ekstra kilka minut podgrzewając go. Pudełko jest twarde jak #$%*& i za nic nie chce się ugiąć. Sesa bez problemu dała się samodzielnie, bez podgrzewania wycisnąć z opakowania 90ml, ale pudełko jest równie twarde, a może i nawet twardsze.


Zapach

Obydwa olejki mają mocne zapachy! Obydwa mają w swoim składzie olejek kokosowy oraz zioła i takich zapachów należy się spodziewać. Sesa wg mnie ma milszy zapach bo ma więcej mocno odczuwalnych ziół.


A wy już spróbowałyście któregoś z olejków, który wolicie?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...